Range Rover oslavuje jubileum edíciou Fifty

Najväčší model Land Roveru, teda Range Rover, slávi tento rok už 50. narodeniny. Pre túto príležitosť samozrejme značka nemohla nepripraviť oslavnú limitku.

Range Rover je najluxusnejším a zároveň vlastne aj najmenej terénnym modelom značky, akoby protikladom k drsnému Defenderu. V minulosti bol ale aj Range Rover veľmi schopným a plnokrvným offroadom. Súčasná, oslavná limitka, nazvaná príznačne Fifty Limited Edition, je založená na luxusnej verzii Autobiography. Na pár miestach karosérie a interiéru nájdeme aj znak Fifty ale tými podstatnými indikátormi sú aj nádychy zlatej alebo čiernej na maske či prívodoch vzduchu. Farieb karosérie je k dispozícii na limitku až prekvapivo veľa, avšak tie úplne najšpeciálnejšie sú iba tri. Modrá Tuscan, zlatá Bahama a biela Davos. V týchto farbách sa vyprodukuj iba pár kusov, ostatné budú v šedej Carpathian, červenej Rosello alebo Aruba či čiernej Santorini. Celkovo by sa malo vyrobiť 1970 kusov Range Roveru Fifty Limited a všetky budú mať pod kapotou benzínový osemvalec s objemom päť litrov a výkonom 386kW/ 518 koní. Interiéru dominuje koža, kvalitné drevo a hliník. Emblémy Fifty možno nájsť na sedadlách, prahoch či pred spolujazdcom. Ten najväčší je ale za voličom prevodovky a obsahuje tiež poradové číslo konkrétneho kusu v rámci edície.

Cenu ani presnú dostupnosť žiaľ zatiaľ nevieme, avšak ak všetko pôjde podľa plánu, na trhu bude tento exkluzívny Range Rover ešte tento rok.