Rada 6 Gran Coupé dostane aj M-paket

Audi má svoje S-line, Mercedes vie dodať AMG balík a BMW používa M-paket. To sú pravidlá, ktoré sú dané. Tie sa nemenia. Nebude tomu ináč ani pri novinke z Mníchova. BMW radu 6 Gran Coupé pridá použitím M-paketu do svojho repertoáru aj trochu agresie a drzosti.

Dizajnový derivát bude možné objednať hneď od začiatku predaja. Už bez tejto športovej kompilácie vyzerá Gran Coupe veľmi dobre, tak bude záležať čisto na zákazníkovi, či je mu sympatickejší normálny, mierumilovnejší vzhľad, alebo chce, aby sa mu autá uhýbali z rýchleho pruhu.

M-paket okrem nárazníkov a prahov ponúka aj koncovky výfukov matnej čiernej farby. To znamená, že doba kričania s chrómovými kanónmi spod zadného nárazníka je na ústupe. Čiernou sú lakované aj brzdové strmene. Žeby ďalší trend?

Predný nárazník obsahuje aj hmlové svetlá. Tie sú na báze LED diód, takže teoreticky odpadáva potreba meniť žiarovky. Vonkajšie zmeny podčiarkujú 19 alebo 20-palcové disky s päťlúčovým dizajnom M so zdvojenými lúčmi. Hmm, takže desaťlúčové. Hotovo. M-paket má exkluzívne dve farby, ktoré sa nedajú kombinovať so štandardnou verziou. Červená Imola Red je bez špeciálnych efektov a čierna Carbon black je metalická.

Pokračovanie nabudúce. Vlastne nie, vo vnútri. Klasicky, zmenený je volant. Za M-športový multifunkčný s radením prevodov. Sedadlá dostali nové šaty z kože kombinovanej s alcantarou. Na nich zaujme modré prešívanie. Po ére červeného znova krok niekam ďalej. Obklady svietia hexagonálnym hliníkovým finišom. Že čo je hexagonálny? Šesťuholníkový.