Pravé americké svaly: Corvette Z06 a Viper GT

Dnes na autosalóne v Detroite spadla plachta aj z nového Chevroletu Corvette Z06. Siedma generácia legendy prichádza so silnejším motorom. Tí, ktorí tomu nerozumejú povedia, že vyzerá ako Viper. Ale to je rovnaké ako povedať, že všetci obyvatelia Ázie vyzerajú rovnako.

Nová verzia Z06 sa dá rozoznať už na prvý pohľad. Karbónové diely sú jednoducho neprehliadnuteľné. Corvette Z06 môže spôsobovať u slabších jedincov strach, lebo vyzerá naozaj brutálne. Len treba nechať farbu, ktorá je kontrastná s čiernymi karbónovými doplnkami, lebo by zanikli a nevyzeralo by to až tak perfektne. Žltá môže byť, čierna nie, ale my by sme asi zvolili modrú, ktorá bola na ZR1 C6 Corvette.

Najvýkonnejší motor Corvette má výkon 462 kW (620 k) a krútiaci moment 880 Nm. To už nie je ako Z06 minulej generácie, tam bolo iba 377 kW (505 k). Nová Z06 je bližšie k ZR1 s 476 kW (638 k). A treba pripomenúť, že už len krok je k výkonu famózneho Ferrari Enzo s 485 kW (660 k). Vysoký výkon Z06 však znamená, že C7 ZR1 musí mať nad 700 koní, čiže teritórium Ferrari F12 Berlinetta. Nezabudnite si všimnúť, že má manuál!Corvette Viper Autogrip

Druhý silák je SRT Viper.  Ten má síce pôvodných 477 kW (640 k) a 800 Nm, ale dostal balík Grand Touring a novú farbu, zelenú Stryker Green. Farba nadväzuje na zelenú Snakeskin Green z roku 2008. Kombinuje pigmenty zelenej a žltej. Vraj má vzhľad ortute. Väčší brutál je, že auto treba na túto farbu striekať osem hodín.

Balík Grand Touring prináša sedadlá čalúnené kožou Nappa. Ale zaujímavejší je podvozok s dvoma režimami Bilstein DampTronic Select a päťrežimový stabilizačný systém. Balík sa dá kombinovať iba s novou zelenou farbou, alebo čiernou Venom Black.

Galéria Corvette Z06:

Galéria SRT Viper GT Stryker Green: