Porsche 911 Turbo S so 640 koňmi

Keďže autosalón v Ženeve sa tento rok nekoná, aj  fanúšikovia Porsche sa museli uspokojiť s prezentáciou nového 911 Turbo S prostredníctvom videokonferencie.  

S výkonom hrozivých 447kW/640 koní a 800 Nm ide o najvýkonnejšie 911 Turbo všetkých čias. Oproti predchodcovi je nárast výkonu nemalých 60 koní. Zrýchlenie na stovku trvá iba šokujúce 2.6 sekundy, kabrio je iba o jednu desatinu pomalšie. Môže za to už spomínaný výkon a pohon štyroch kolies za asistencie osemstupňového automatu PDK. Stopka v rozlete príde pri rýchlosti 330 km/h, kedy hru ukončí obmedzovač. Oproti predchodcovi je vizáž tohto nového modelu agresívnejšia, karoséria je širšia, adaptívne navádzače vzduchu zlepšujú aerodynamiku a väčšie zadné krídlo znamená viac prítlaku. Vpredu sú 20″ kolesá, vzadu až 21″ so šírkou pneumatiky 315 mm. Naviac, zadná náprava je natáčacia a podvozok je nastaviteľný prostredníctvom Porsche Dynamic Chassis Control. Brzdy sú kompozitovo-keramické. Nastaviteľné klapky výfuku sú bonus a faktor radosti. V prepracovanej a ergonomicky perfektnej kabíne dominuje koža a karbón. Väčšina fukncií sa nastavuje cez 10.9″ centrálny displej. Sedadlá majú tradičný integrovaný Porsche look, sú ale nastaviteľné až v neuveriteľných osemnástich smeroch.

Cenovka by mala štartovať na sume približne 183 000 euro za coupé. Kabrio je drahšie a Porsche si ho cení na 194 000 euro. K zákazníkom by sa mali prvé kusy dostať v druhej polovici tohto roka, objednávky ale začne Porsche prijímať už onedlho.