Pop Art v podaní Ferrari SP3JC

Za nie práve ľúbozvučným jazykolamom SP3JC sa skrýva veľmi exkluzívna novinka od Ferrari. Až tak exkluzívna, že na svete existuje iba jeden jediný exemplár, ktorý môžete vidieť v priloženej fotogalérií.

Táto super jedinečná hračka, ktorá bude robiť radosť svojmu majiteľovi, je postavená na platforme rovnako exkluzívneho kupé F12tdf. S ním zdieľa podvozok a základný profil karosérie, inak je tu však kopec unikátnych dielov a dizajnových prvkov, ktoré si vysníval priamo majiteľ. Mimochodom, trvalo to takmer dva roky, kým bolo dielo definitívne hotové a zákazník spokojný. Ako bolo spomenuté, F12tdf je kupé, avšak SP3JC strechu nemá, teda ide o kabrio. Spredu sú si veľmi podobné, zadná časť kabria je však iná. Zlúčené svetlomety a akási žiabra či žiletka vytvárajú značne nezvyčajnú kombináciu. Úplne iné sú tu aj bočné výduchy za prednými kolesami. A farebná kombinácia, pre Ferrari absolútne netypická. Perleťová biela ako základ, nebesky modré sedadlá aj kapota s presklenou plochou cez ktorú vidno motor a žlté línie, vrátane čísla tri. Pôvod údajne možno hľadať v umeleckom vkuse majiteľa, ktorého obľúbeným štýlon je Pop Art. Andy Warhol ani Roy Lichtenstein by asi teda týmto Ferrari nepohrdli tiež.

Pod kapotou je rovnaký dvanásťvalec ako v prípade F12tdf, teda 574kW/769 koní a 705Nm. To všetko zabalené v 6.3 litroch objemu. Maximálka 340 km/h s otvorenou strechou znie ako konská dávka adrenalínu priamo do žily. Dá sa očakávať, že oproti F12tdf bude o kúsok pomalšie, to však vôbec nie je podstatné. Množstvo zábavy a adrenalínu bude pri oboch šialené, v prípade kabria snáď ešte citeľnejšie.