Pjetikilo v eMeLku

Mercedes predstavil svoje ML pre labužníkov, ktorí ale nie sú dostatočne extravagantní na verzie AMG. Je to ML500 4Matic BlueEFFICIENCY.

Najpodstatnejšou novinkou je samozrejme motor. Objem 4633 centimetrov kubických z konfigurácie V8 dokáže vyprodukovať 300 kW (408 k) a 600 Nm. Z atmosféry by to asi možné nebolo, takže osemvalec disponuje prepĺňaním.

Spoločne so sedemstupňovou prevodovkou 7-G Tronic Plus dokáže viac ako dvojtonový kolos rozbehnúť na stokilometrovú rýchlosť za 5,6 sekundy. Maximálna rýchlosť je obligátne obmedzená na 250 km/h.

Spotreba sa ustálila na pekných kombinovaných 11,0 litra benzínu na sto kilometrov. Naviac emisie tiež nevyzerajú až tak monštrózne s hodnotou 258 gramov CO2 na kilometer. Začiatok cenníka ML500 bude na 63 050 eurách, zatiaľ v Nemecku. Ceny v ostatných krajinách sa ale príliš líšiť nebudú.

Medzi najdôležitejšie prvky príplatkovej výbavy budú iste patriť masážne multiobrysové sedadlá, systém prevencie nárazov a tiež výborný 1200-wattový hudobný systém Bang&Olufsen.

Toto auto rieši problém tých, ktorí cítia neuveriteľný odpor k nafte a AMG verzie sú pre nich až príliš extrémne. Auto je pomaly večné, lebo motor v takejto konfigurácii by mal byť nezničiteľný. A naviac päťstovka je pojem sama o sebe.