Peugeot 208 Gti sa stáva realitou

Kategória malých zábavných vozidiel s prívlastkom hot-hatch nebola Peugeotu nikdy úplne cudzia. Všetko to začalo, dnes už legendárnym 205 Gti, ktorý aj dnes dokáže vyčariť úsmev na tvári každého šoféra, pre ktorého je auto niečim viac než len prostriedkom na prepravu z bodu A do bodu B.

Najnovší Peugeot s priezviskom Gti bude vychádzať z modelu 208, od ktorého štandardnej verzie sa bude už na prvý pohľad líšiť športovým body kitom, veľkými hliníkovými kolesami či ladeným výfukovým systémom s dvoma koncovkami. V interéri sa zasa dajú očakávať športové sedadlá či prítomnosť emblémov Gti.

O pohon by sa mal starať turbovaný štvorvalec s objemom 1,6 litra a výkonom 135kW/181 koní. Jedná sa o rovnaký motor, ktorý sa nachádza aj v Mini Cooper S. Vďaka jeho výkonu by mala 208 Gti zrýchliť z nuly na stovku za menej než sedem sekúnd.

Komu by nestačilo ani to, môže siahnuť po silnejšej verzii. Jej výroba ešte nie je oficiálne potvrdená, avšak hovorí sa, že by mala disponovať výkonom zhruba 147kW/200 koní.

Zatiaľ nie je potvrdené ani to, kedy sa tento nový hot-hatch oficiálne predstaví, avšak nie je vylúčené, že to bude už o mesiac na autoslóne v Ženeve.

(Zdroj fotografií/Photo source: www.worldcarfans.com)