Nový Opel Corsa najskôr prichádza ako elektromobil

Opel vytiahol z vývojových centier novú generáciu Corsy. Reálna živá premiéra je naplánovaná až na jeseň do Frankfurtu, ale už sú vonku obrázky a aj technické parametre. A začiatok je celkom nezvyčajný. Prvá sa ukázala elektrická verzia.

Nová Corsa-e stojí na podkladoch generácie, ktorá zhodí veľkú porciu kilogramov. Porovnateľná verzia s tou stále súčasnou bude až o 108 kilogramov ľahšia. Jasné, pre elektrickú alternatívu nie je reálne očakávať hmotnosť pod jednu tonu ako budú mať tie so spaľovacími motormi, ale aj tak bude relatívne ľahká.

Styling je podobný tomu, ktorý majú ostatné nové modely Oplu. Charakteristická predná časť bude mať tiež adaptívne LED svetlá fungujúce na princípe LEDkových matíc. Dizajnom je Corsa-e skôr konzervatívna a nabíjací konektor má tam, kde býva normálne hrdlo nádrže.

Interiér dostal veľký 7-palcový displej do základnej výbavy, ale za príplatok môže byť až desaťpalcový. Klimatizácia si nechala samostatné ovládanie.

Výkon elektromotora je 100 kW (136 k) a jeho krútiaci moment vrcholí hodnotou 260 Nm. To Corse-e stačí na stovku za 8,1 sekundy. V mestskej premávke poteší údaj, že na polovičnú rýchlosť došprintuje za 2,8 sekundy. Na jedno nabitie má zvládnuť až 330 kilometrov, podľa WLTP.

Energia je uskladnená v batériách s kapacitou 50 kWh. Nabíjanie rýchlonabíjačkou znamená 80 percent kapacity za 45 minút. Monitorovať prírastky sa dajú aj cez mobil a aplikáciu myOpel.

Okrem elektrickej verzie pribudnú aj klasické modely so spaľovacími motormi. Z benzínových to bude niekoľko verzií 1,2-litrového trojvalca a naftu bude spaľovať 1,5-litrový štvorvalec s rôznymi stupňami naladenia.