Nový Ford Mustang bude stále najlacnejším osemvalcom na trhu

Ford predviedol v Európe novú generáciu svojho modelu Mustang, o ktorej som napísal, že to vlastne nie je nová generácia, ale hĺbkový facelift. Vozidlo sa zmenilo zvonka, ale aj zvnútra, ale mechanické detaily ostali zachované a nezmenili sa. Ford ale vie prečo hovorí o tomto vozidle ako o modeli Mustang novej generácie. Zmeny v interiéri a technológiách sú veľké. A máme šťastie, že bude dostupný aj na Slovensku.

Celý cenník má byť s nami v marci, ale už viem a koľko bude stáť základná verzia s motorom V8. Bude stáť 59 900 €. Veľa? To sa vám iba zdá. Je to vlastne málo, lebo auto má motor V8 a vysoký výkon. Výkon motora s atmosférickým plnením je 325 kW, čo je vlastne 441 koní. Krútiaci moment je zase 540 Nm. Auto bude dostupné ako s manuálom, tak s automatom a rovnako bude na výber z dvoch karosérií. Okrem klasického kupé bude v ponuke aj kabriolet.

Ale to nie je všetko, do cenníku sa dostane aj verzia Dark Horse, ktorá bude mať výkon zvýšený na 331 kW (450 k) a krútiaci moment ostane rovnaký. Práve táto alternatíva dokáže vyšprintovať na stovku s manuálom Tremec za 5,2 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 263 km/h. Ak zvolíte 10-stupňový automat, tak stovka bude záležitosťou 4,4 sekundy a maximum bude 250 km/h.

Veľkou výhodou modelu bude nielen to, že v cene sú už zakomponované aj emisné pokuty, ale aj fakt, že základná výbava bude obsahovať brzdový systém Brembo schovaný za 19-palcový mi zliatinovými diskami. V príplatkovej výbave budú ale aj sedadlá Recaro, prípadne adaptívny podvozok MagneRide, ktorý dokáže adaptívne reagovať na zvolený režim a situáciu na ceste.

Ford teda naplánoval zverejnenie cenníku modelu Mustang na marec 2024 a to znamená jediné. Už v lete môžu byť prvé kusy na Slovensku a u zákazníkov. Tí si budú určite užívať nový systém Sync 4, lebo doteraz bol v Mustangu systém Sync 3.