Nové Audi A8 jazdí samo *

Prichádza nový námet na sny každého topmenežéra jazdiaceho na Audi A6. Alebo tiež snov veľa úradníkov a predstaviteľov vyšších územných celkov. Politici budú mať na výber nového kandidáta do výberového konania. A pritom vôbec nebude ťažké stanoviť podmienky aby Audi vyhralo.

Podmienka číslo 1: Autonómne jazdenie

Audi prináša v A8 možnosť úplne autonómneho jazdenia do rýchlosti 60 kilometrov za hodinu. Treba však splniť podmienky. Musí to byť v pomalej kolóne na diaľnici. To by úprimne zvládli aj iné konkurenčné modely, ale tie stále vyžadujú ruky na volante. Audi už od tejto nutnosti upustil. Stačí stlačiť tlačidlo AI a tadá! Môžete si pospať. Ak však kolóna zmizne, tak pôjdete naďalej do 60 kilometrov za hodinu. Takže to máte vysvetlenie hviezdičky z nadpisu.

Podmienka číslo 2: Mild hybrid

Každý z agregátov bude hybridný. Nie full hybrid, ale mild hybrid. To znamená, že bude mať elektromotor a batérie, ktoré umožnia až 40 sekúnd jazdy bez použitia spaľovacieho motora. Na začiatok budú v ponuke trojlitrové šesťvalec. TFSI s 250 kW (340 k) a TDI s 210 kW (286 k). Časom pribudnú osemvalce a W12. Audi pracuje aj na dospelom hybride e-tron s plug-in nabíjacou funkciou.

Podmienka číslo 3: Displejové ovládanie

Odporcovia tlačidiel jasajú, Dom Perignon lejú hektolitrami. Pred vodičom je nedotykový, ale v strede sú dva dotykové. Tie ovládajú komplet všetko. A aby toho nebolo málo, tak ďalšie dotykové polia sú vzadu.

Podmienka číslo 4: Zadné sedadlá Long

Ak chcete luxus v A8, tak Long má až šialené zadné sedadlá. Nastavenie je možné čohokoľvek, ponúka aj takú nevyhnutnú vec ako masáž chodidiel. A dostupný je 3D zvuk optimalizovaný na zadné sedadlá. Veď vodič je v Longu aj tak len otrokom.