Nová tvár Passatu odhalená

Jeden z najobľúbenejších povozov manažérov a obchodníkov odhalil svoju novú podobu. Reč je samozrejme o tradičnom a úspešnom modeli od VW zvanom Passat.

V galérií môžete vidieť, ako bude vyzerať jeho verzia pre ročník 2015 vo forme sedanu i kombi. Ako je u tejto značky zvykom, žiadne egtravagantné dizajnové výstrelky sa nekonajú a aj aj nový Passat vsádza na konzervatívnu a uhladenú kartu. Oproti aktuálnej verzii je síce o nepratné 2mm kratší, avšak rázvor zväčšený o 79mm sľubuje viac životného priestoru pre cestujúcich. Narástaol taktiež objem batožinového priestoru, takže väčšie množstvo kufrov nie je žiaden problém. Ďalším pozítívom je pokles hmotnosti o zhrub 85 kg, z čoho by samozrejme mala prameniť aj nižšia spotreba paliva. Široká paleta motorov začína benzínovým 1.4 TSI s výkonmi 125 alebo 150 koní, pokračuje TSI s objemom 1.8 a následna 2.0litra ktorý v najvýkonnejšej variante dosahuje výkon až 280 koní. Omnoho populárnejšie však budú určite dízlové jednotky, začínajúce na objeme 1.6 litra s výkonom 120 koní a končiace dvojlitrom disponujúcim 240 koňmi. A ak by sa niekto aj tak nevedel rozhodnúť, bude mať k dispozícií ešte 211 koňovu plug-in hybrid verziu.

Čo sa výbavy či prvkov bezpečnosti týka, nový Passat ponúkne LED denné svietenie, digitálne ukazovatele v kabíne či celú škálu rôznych „pomocníkov“ ako parkovací asistent či asistent jazdy v kolóne.

 

passat9 passat8 passat6 passat7 passat5 passat4 passat2 passat1 passat