Nová Panamera GTS dostane 460 koní aj novú karosériu

Porsche Panamera je už od svojho počiatku kontroverzné auto, ktoré sa dá buď milovať alebo nenávidieť.  Jeho vzhľad síce nepadne po chuti úplne každému, vrátane nás, treba ale uznať, že je to proste výborne postavené auto. Účely, na ktoré bolo postavené, robí priam fascinujúco.

V roku 2019 sa predstaví jej nová verzia GTS a dá sa čakať, že bude zasa o kus lepšia ako tá súčasná. Najzásadnejšou novinkou je, že v ponuke bude aj karosárska verzia Sport Turismo. Pod kapotou bude síce známy štvorlitorvý osemvalec ale v tomto prípade vyladený na 343 kW/460 koní. Vzduchové pruženie je základnou výbavou tejto verzie, zadné tlmiče sú kratšie ako v bežnej Panamere a systém Porsche Suspension Management má za úlohu neustále vyhodnocovanie údajov z jazdy a aktívnu prácu podovzku. Modely GTS jazdia štandardne na obrovských 20″ kolesách, možno ich spoznať tiež podľa čiernych líšt na bokoch a nárazníkoch. Emblémy GTS na dverách potom už každého len uistia s kým mú tú česť. 

Základnými stavebnými materiálmi v interiéri sú alcantara, karbón a hliník, Porsche ale nechalo priestor aj pre fantáziu zákazníkov a tak sú možné rôzne formy individualizácie interiéru. V strede je obrovský multifunkčný diplej, novinkou ale je možnosť nastavenia head-up displeja v rôznych farbách. Zýchlenie z 0 na 100 km/h trvá GTS iba 3,9 sekundy, magická hranica štyroch sekúnd je teda pokorená. Ceny na nemeckom trhu začínajú na €138,493 za Panameru GTS, Sport Turismo je o pár tisícok drahšie. Konkrétne €141,349.