Nissan Townstar prichádza ako moderný malý van

Nissan NV200 si pamätáte? Aj my hej, taká zmenšenina veľkých dodávok. Avšak situácia sa mení a aj požiadavky. Tento takmer kei car má možno úspech v Ázii, u nás sa tak veľmi neosvedčil. Preto teraz prichádza spoločný produkt s Renaultom. Nový Nissan Townstar používa veľa z nového Renaultu Kangoo.

Novinka, ktorá onedlho príde na náš trh bude mať prednú masku chladiča s typickým stylingom, ktorý Nissan teraz využíva. Townstar bude stáť na platforme CMF-C, pričom v ponuke bude nielen ako úžitková alternatíva, ale tiež aj ako osobná. Vlastne dôležitou správou je, že do ponuky má pribudnúť aj elektrická možnosť.

Agregáty budú teda vytiahnuté z motorovej ponuky aliancie. V preklade to znamená  či 1,33-litrový benzínový štvorvalec. Bude mať výkon 96 kW (130 k) a podporu emisnej normy Euro 6d Full. Jeho krútiaci moment sa dostane na 240 Nm. Druhou alternatívou bude elektrický pohon. Elektrický Townstar bude mať kapacitu batérie 44 kWh a dojazd bude pre prímestskú prepravu optimálnych 285 kilometrov podľa normy WLTP.

Z bezpečnostných prvkov pribudla armáda asistenčných systémov. Nový Townstar bude mať napríklad schopnosť udržať auto v pruhu a podporuje jazdu na diaľnici vďaka systému ProPILOT. Podporuje aj spomalenie do nuly, čo zase znamená, že v ponuke bude určite aj automatická prevodovka.

V strede prístrojovej dosky bude displej s uhlopriečkou 8 palcov a pred vodičom 10 palcový digitálny prístrojový štít. Stredný displej môže zobrazovať informácie s telefónu cez rozhrania Apple CarPlay a Android Auto. Dostupné bude aj automatické parkovanie.

Pre osobnú verziu automobilka uvádza batožinový priestor s megalomanským objemom 775 litrov. Dodávka ponúkne 3900 litrov. V dodávke bude možné prepraviť až dve europalety s hmotnosťou až 800 kilogramov. Nissan pre Townstar pripravil aj záruku na 5 rokov, alebo 160-tisíc kilometrov.