Nie je terénny, ale vyzerá tak: nový Volkswagen Caddy Alltrack

Nový Volkswagen Caddy sa, čo sa týka dizajnu, podaril. Ale po vzore predchádzajúcej verzie jednoducho musel dostať alternatívu verzie Cross. V ostatnej reinkarnácii sa bude volať Alltrack a už nebude výlučne pre osobnú verziu.

Naozaj, doteraz bol Cross len pre osobnú verziu. Ale Alltrack sa dostane aj ku zákazníkom ,ktorí chcú mať štýlové pracovné náradie. Od bežných verzií sa Alltracky odlišujú samozrejme plastovaním okolo podvozku a novými 17-palcovými zliatinovými diskami. Pozitívom bude použitie ochrany podvozka. Od šede ostatných vozidiel ho nechajú vyniknúť aj hliníkové lišty na streche a viaceré štítky s nápisom Alltrack. Aby sme nezabudli, vzadu vidno zatmavené svetlá.

Na sedadlá výrobca použil novú látku Pillion a na sedadlách sú umiestnené aj sklopné stolíky. Koža si našla cestu na volant, radiacu páku a ručnú brzdu. Vždy je lepší na dotyk ako plast a guma.

V príplatkovej výbave bude pri niektorých motorických verziách dostupný pohon všetkých štyroch kolies 4Motion. Alltrack je možné kombinovať so všetkými agregátmi na úrovni výbavy Trendline. To znamená benzínové motory s výkonom od 63 kW (86 k) do 92 kW (125 k). Nafta ponúkne od 55 kW (75 k) po 110 kW (150 k). Z ponuky sa nevytratí ani systém kombinujúci pohon na plyn a benzín TGI.

V Európe sa Alltrack pre Caddy začne predávať koncom tohto roka. V Nemecku začína verzia Alltrack pre úžitkovú verziu na sume 19 617 eur a pre osobnú je minimom 24 359 eur.