Najbrutálnejším Nismom nie je GT-R

Skúšali sme Nissan 370Z Nismo a bol úplne perfektne vyvážený a dokonale ovládateľný. Nismo GT-R je najväčšou brutalitou na okruhoch, ktorá zvláda aj bežné cesty. Ale úplne novým “sánka dolu šéfe” autom Nisma je enormne šialený Nissan Patrol Nismo.

Čítate správne, naozaj Patrol. Cieľovou destináciou nového modelu je, podľa očakávaní, Stredný východ. Bude v ponuke popri spomenutých dvoch športových autách. Ale to, že by Nismo, čo po rozlúštení skratky znamená Nissan Motorsport, prekopal práve Patrol je celkom silná káva.

Divízia zameraná na výkon zobrala rovno ten kus, čo má pôvodne V8 s objemom 5,6 litra. Po zásahu produkuje 319 kW (433 k). To je o 21 kW (28 k) viac ako je bežné. Vraj mal narásť aj krútiaci moment, ale automobilka neoznámila na akú hodnotu, pôvodne má 560 Nm.

Masívne auto stojí na masívnych diskoch RAYS s priemerom 22 palcov. Nismo vraj zasiahlo aj do riadenia a podvozku, inak by asi obor nebol to pravé na rýchlu jazdu. Ale je vôbec teraz? Podvozok sa spolieha na tlmiče Bilstein. No a aby sa nezabudlo, tak zovňajšok disponuje niektorými odkazmi na ostatné modely športovej divízie.

Ovšem ten červený otáčkomer je trochu ako vtip.