Na Slovensku sú dva kusy zo špeciálnych MINI bez strechy

Ak by ste zvažovali, čo je na leto vhodné, tak určite neobíďte MINI a špeciálnu sériu otvoreného kabrioletu na elektrickú energiu. Celosvetovo vznikne iba 999 kusov a dva z nich sú na Slovensku. Oba má pod palcom predajca MINI Auto Palace v Bratislave na Vajnorskej ulici. Čím sú tieto autá jedinečné a výnimočné?

MINI Cooper SE Convertible je špeciálne vozidlo, ktoré je na elektrickú energiu, čo je asi logické. Má motor s výkonom 135 kW (184 k) a na stovku sa dokáže dostať za 7,3 sekundy. Ale je toto ten základný a zásadný údaj? Vôbec nie. Dôležité je, že strechu môžete zložiť a späť vystrieť elektricky pri rýchlosti do 30 km/h. Na streche je štýlový vzor Union Jack, ktorý je pre vozidlo charakteristický. Na výber sú dve farby jedna sa volá Enigmatic Black a je, logicky, čierna. Strieborná sa volá White Silver a je bledšia ako štandardné flotilové farby na cestách.

Práve MINI Cooper SE Convertible ukazuje, že automobilka MINI je schopná vyprodukovať aj menšie série vozidiel. Veď toto vznikne len v počte 999 kusov. Novinka sa bude vyrábať popri klasickom spaľovacom MINI s otvorenou strechou v Holandsku.

O cene sa baviť nejdeme, ak ju chcete vedieť, tak určite zbehnite do Auto Palace. Určite vám k cene povedia viac. Bude to ale o niečo vyššia suma ako MINI požaduje za uzavretú verziu MINI Cooper SE.

Ak by ste chceli o tomto aute vedieť niečo viac, má jeden elektrický motor, ktorý produkuje spomenutý výkon 135 kW (184 k) a má krútiaci moment 270 Nm. Batéria tohto vozidla má kapacitu 32,6 kWh. To stačí, podľa WLTP na dojazd približne 200 kilometrov. MINI Cooper SE Convertible je síce špeciálna séria, ale dáva reálne zmysel pre jazdu po meste.

Je to auto, v ktorom si bezemisne (lokálne) môžete vychutnávať strechu nad hlavou a samotná strecha sa sklopí do 15 sekúnd. Aj keď každý určite rozmýšla nad MINI, ktoré má spaľovací motor a zvukový prejav, práve ticho môže byť vítaným vylepšeným letnej jazdy.

No a na Slovensko sa dostala dvojica, ktorá je ako deň a noc, jeden exemplár Cooper SE Convertible je bielo-strieborný a druhý je čierny.