Modernizovaný Bentley Bentayga je ako pre nepriateľa Jamesa Bonda

Každé auto potrebuje z času na čas modernizáciu. A to je aj prípad Bentley Bentayga, nech hrá akokoľvek vysokú hru. Najväčšia obluda v ponuke Bentley je teda modernizovaná a vyzerá lepšie ako doteraz. Avšak stratila jeden z motorov.

Najvýraznejšou zmenou vizáže je predok a zadok, ktorý si berie príklad z najnovšej generácie modelu Continental GT. Vpredu to až tak viditeľné nie je, ale vzadu sú svetlá naozaj krokom vpred a Bentayga s nimi vyzerá omnoho lepšie ako doteraz. Nové je aj širšie veko kufra. Podobný dizajn ako majú svetlá dostali aj koncovky výfukov. Reálne sa Bentayga dostala medzi krajšie autá ako bola.

Veľké zmeny sa udiali aj v interiéri. Bentley použil nový volant, výplne dverí a tiež strednú časť prístrojovej dosky. Informačno-zábavný systém má teraz displej s uhlopriečkou 10,9 palca. Kruhové výduchy ventilácie sú preč a miesto nich sú nové, ktoré pripomínajú logo automobilky s hodinkami v strede. Tie môžu byť, za príplatok, s logom Breitling. Dobre, nech je to akokoľvek klišé, ktoré sa skôr hodí do MINI, tak to do interiéru sedí. Ak by sa natáčala Bondovka Muž so zlatou zbraňou, tak presne toto by bolo auto, ktoré by mal Scaramanga. Aj so zeleným interiérom. Vlastne, prečo nemá viac automobiliek zelený interiér? Je to trochu 70s-80s, ale zároveň cool.

Zatiaľ sú zmeny pozitívne. Ale negatívnou je, že Bentayga bude na začiatok dostupná len s motorom, ktorý zdieľa s Lamborghini Urus. Bude to benzínový V8 s objemom 4 litre. Dosahuje 404 kW (550 k) a 770 Nm. Vôbec sa nezmenil W12 a plug-in hybrid prídu do konca roka.

Medzi novinkami sú nové farby, nové kolesá, nový head-up displej a tiež podpora bezdrôtového Apple CarPlay. Otázka nie je, či by ste ho chceli, ale v ktorej Bondovke by ste boli Jamesovými nepriateľmi.