Mini Remastered je úžasný spôsob ako minúť 90 tisíc €

Malá automobilka nesúca meno David Brown Automotive stojí za fantasticky vyzerajúcim modelom Speedback GT. To stojí na komponentoch Jaguaru XK a má úplne dokonalú retro karosériu. Už dlhšie sa automobilka oháňala druhým modelom. A tadá… Je tu! Volá sa Mini Remastered a je presne tým, čo si myslíte, že je.

V podstate to je niečo ako Singer 911, len s Mini. Malé auto vyzerá ako originál, ale detailnejšie skúmanie, teda skôr druhý pohľad, odhalí, že to je v podstate moderné vozidlo. Mini Remastered ale využíva naozaj komponenty z pôvodného auta, len ho robí lepším a modernejším.

Zvonka sú zrejmé najmä hladké tvary karosérie. Širšie blatníky pomáhajú agresívnejšiemu postoju krpca. Výborne pôsobí aj hliníková maska chladiča a LED zadné svetlá. Práve tie sú zapustené do karosérie a zjemňujú línie exteriéru. Vraj sa nejaké zmeny uskutočnili aj na štruktúre a Mini je pevnejšie.

Vnútro znova pokračuje v retrostylingu. Sedadlá sú kožené, na výber je zo šiestich farieb. Volant je z kovu a dreva, lebo airbagy sú pre bábovky. Všetky vypínače sú hliníkové, štartuje sa tlačidlom. Najkontroverznejším bude displej v strede prístrojovej dosky, ktorý podporuje Apple CarPlay. Menej reptania bude na hliníkový držiak nápojov. Aj napriek snúbeniu minulosti s prítomnosťou nič nevyzerá ako nasilu zapustené.

Motor má objem 1275 centimetrov kubických a dáva 57 kW (78 k) pri 5700 otáčkach. Krútiaci moment 91 Nm prichádza pri 3100 otáčkach. Maximálna rýchlosť je 145 km/h a na stovke je krpec za 11,7 sekundy.

Cena za krpca bude približne 90 tisíc eur. Reálne bude už niekde od 55 tisíc eur, ale nechcete predsa úplný základ.