Mercedes už ukázal interiér novej triedy A

Mercedes triedy A je už nejaký čas hatchbackom a nie malým MPV. Ak to vezmeme, že meno prešlo na úplne iný model, tak onedlho pribudne nová generácia a zostane hatchbackom. Veď ten mal omnoho väčší úspech a hlavne nižšie výrobné náklady.

Automobilka zatiaľ zverejnila ako bude vyzerať interiér nového modelu. Bude výrazne horizontálne rozdelený a nebude mať plynulý prechod z vrchnej časti prístrojovky do stredového tunelu, ako tomu bolo doteraz. Niekomu to nemusí vyhovovať, ale je to niečo úplne iné ako doteraz.

Úplná, ale fakt silná bomba sú výduchy klimatizácie. Sú podobné tým v triede E kupé a kabrio. Ale to nie je všetko, pred vodičom je taká sústava displejov ako v Éčku. V najlepšie vybavených modeloch bude pozostávať z dvoch kusov s uhlopriečkou 12,3 palca. Základ si musí vystačiť s dvomi sedmičkami.

Všetko vyzerá až príliš dobre. Ale nič nie je tak ružové ako sa zdá na prvý pohľad. Zmizlo koliesko systému Command. Celkovo to nie je novinka, nemá ho ani E63 s AMG logom. Ale reálne, práve to koliesko bolo najlepším ovládacím prvkom. Čo z toho, že je miesto neho dotyková plocha? Stále bude práve koliesko intuitívnejšie ako akýkoľvek dotykový aparát.

Ale aby sme nové Áčko nezhadzovali kvôli ovládaču, bude väčšie. Napríklad taký kufor bude mať o 20 centimetrov širší nakladací otvor a objem vzrastie o 29 litrov na 370 litrov.

Mercedes tiež prezradil, že viditeľnosť z auta bude o 10 percent väčšia ako doteraz, čo automobilka dosiahla tenšími stĺpikmi.