Mercedes S63 AMG Coupé je nadauto

Mercedes predstavením kupé triedy S dokázal, že dostať sa do iného sveta je možné hneď a relatívne jednoducho. Veď po nasadnutí budete kľudnejší, budete mať problémy v…

Ale teraz bude svetová dominancia ešte jasnejšia s verziou S63 AMG Coupé. Nevyzerá vulgárne, ale skôr decentne. Je športový a brutálny v detailoch. Väčšie otvory v nárazníku, svalnatejšie blatníky a štyri výfuky sú len jemnými náznakmi sily. V základnej výbave budú 19-palcové disky AMG.

Pod prednou kapotou bude tradičný 5,5-litrový motor V8 s dvojitým prepĺňaním. Oproti predchodcovi pribudlo 30 kW (41 k) a 100 Nm. Teraz má agregát výkon 430 kW (577 k) a 900 Nm. To by po pripojení lanom dokázalo potiahnuť mesiac bližšie k zemi. Naviac o 65 kilogramov klesla hmotnosť.

Obrovské kupé sa na stovku dostane za 4,3 sekundy a maximum netreba spomínať, lebo je tradičné pre nemecké autá s obmedzením. S pohonom všetkých kolies 4Matic sa stovka dostaví za 3,9 sekundy. Na manuálnu prevodovku treba ihneď zabudnúť. Automat má sedem stupňov.

Zo začiatku príde ako Edition 1 a oficiálny debut bude na autosalóne v New Yorku. Objednávky budú díleri prijímať už v apríli na 4Matic a v júli na zadokolku, ale autá začnú prichádzať až v septembri.