Mercedes-Benz S Class Kabrio – Má sa Phantom Drophead začať báť?

Len nedávno Mercedes predstavil nové SL a podľa najnovších informácií by mal do portfólia značky pribudnúť ďalší model, ktorý bude k dispozícií aj s otvorenou strechou.

Nebude to však žiaden dvojsedadlový, ostrý vymetač okresiek s vycerenými zubami, ale skôr štýlová a superluxusná cestovná „plachetnica“ . Bodaj by aj nie, keďže tento Mercedes bude vychádzať z novej triedy S. Štvordverové kabrio by totiž malo byť novou karosárskou verziou, ktorá bude dostupná pre tento tradičný,  luxusný krížnik s trojcípou hviezdou na kapote. S touto informáciou prišiel Dr.Uwe Ernstberger, ktorý je programovým manažérom značky práve pre triedu S. Jeho slová na adresu tohto modelu sú veľmi sebavedomé a je vidieť, že aj do „novinky bez strechy“ vkladá veľké nádeje.

„ Trieda S je najlepším luxusným vozidlom na svete a čo sa týka jej nového modelu, v rukáve máme veľké množstvo technických prekvapení. V porovnaní so svojimi konkurentmi bude schopná poskytnúť niečo úplne iné – a taktiež bude mať širšie spektrum využiteľnosti. „

Dá sa očakávať, že nová trieda S v prevedení kabrio bude čerpať značnú časť inšpirácie z konceptu Ocean Drive, ktorý vidíte vo fotogalérií. Ten bol predstavený už v roku 2007.