McLaren 720S Spider vstupuje do vysokej ligy kabrioletov

Značka McLaren prežíva tento rok mimoriadne plodné obdobie, keďže už stihla predstaviť ultimátnu okruhovú beštiu Senna na počesť legendárneho Ayrtona. Sennu, samozrejme. Druhou novinkou bol trojsedadlový Speedtrail. Pred koncom roka však ešte stihli prísť s treťou chuťovkou.

Tou je model 720S Spider s ktorým McLaren znova vstupuje do teritória super rýchlych kabrioletov. Základom je kupé 720S, dobrou správou je, že sa podarilo uchovať takmer identické jazdne výkony ako v jeho prípade. Celý systém odnímateľnej strechy váži iba 48kg, za čo si konštruktéri rozhodne zaslúžia veľké uznanie a bohaté vianočné prémie. Takzvaná suchá hmotnosť auta sa dostala iba na hodnotu 1322 kg. Mágia spočíva v použití karbónu, celá strecha je vyrobená z jediného kusu, ktorý používa práve tento ľahký a pevný materiál. Mimochodom, veľa pozornosti bolo venovanej aj utlmeniu akéhokoľvek hluku z prúdenia vetra a taktiež sa veľmi dbalo na dokonalé utlmenie hluku v prípade zavretej strechy. Samotná strecha môže byť za príplatok ešte vybavená preskleným oknom pre viac svetla v interiéri. Na rozpohybovanie už spomínanej atletickej váhy tohto spideru slúži štvorlitový osemvalec so 710 koňmi, čo je takmer toľko ako figuruje v názve auta. V reči Nm sme ale na hodnote až 770. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h pokoruje magickú hranicu troch sekúnd a trvá iba ťažko predstaviteľných 2,9 sekundy. 

Zaujímavým faktom je, že McLaren bude ponúkať 720S Spider až v 23 farbách. Odtieň, ktorý vidíme na obrázkoch, sa nazýva Belize Blue. Celý tento super štýlový a šialene rýchly špás stojí podľa amerických cenníkov 315 000 USD a prvé objednávky je už možné zasielať. Do Vianoc to ale nestíhate, prvé kusy totiž budú hotové až na jar.