McLaren 720S s diétnym okruhovým balíkom

Menej je niekedy viac a ak je reč o superšporte, platí toto tvrdenie dvojnásobne. Viac než dobre to vedia v McLarene, pre model 720S sa teda rozhodli ponúkať okruhový balík, nazvaný jednoducho Track Pack. Jedným z jeho benefitov bude šetrenie hmotnosti, tento model vďaka nemu bude ľahší o 24 kilogramov.

Poviete si, že to je nič. V tomto svete, kde sa ale na okruhoch hrá o desatinky, je aj takáto váha poznať. Za ušetrením hmotnosti je karbón. A ešte karbón. Tak. Takmer všetko čo sa dá je vyrobené z tohto prvotriedneho materiálu. Suchá hmotnosť auta bez tohto paketu je 1322 kg, ušetrených 24 kg znamená teda 1298 kg pre odľahčenú verziu. Z karbónu je strešný otvor pre prívod vzduchu, rovnako ako tie bočné, ale aj spätné zrkadlá a aktívny zadný spojler. Výrazne odľahčené sú ale aj disky kolies, nový je tiež výfukový systém. V kabíne hrá prím tiež karbón, vyrobená je z neho konštrukcia sedadiel, ktoré bude možné dostať v dvoch varinatách.  Prvá z nich je užšia a športovejšia, ideálna na okruhy, druhá je trochu širšia a pohodlnejšia. Dokonca aj taký detail ako radiace pádla pod volantom sú z karbónu, pre lepšie uchopenie ale potiahnuté zozadu alcantarou. Dovnútra kabíny pribudne ešte rozpera za sedadlami, slúžiaca ako fixačný bod pre šesťbodové bezpečnostné pásy. Kamery na palube pre zaznamenávanie jazdy spojené s telemetriou zaručia, že všetci vaši kamaráti si budú mocť prehrať záznam z vašej hviezdej jazdy na Nurburgringu. Za prepokladu, že budete jedným z hŕstky majiteľov tohto exkluzívneho auta.

Celá táto vymoženosť stojí £28,360, čo je teda celkom dosť, presnejšie je to čiastka, za akú kúpite viac než slušné auto strednej triedy. Tu sme však v úplne inom svete, kde sa takto neuvažuje. Konečná cena za McLaren 720S Track Pack je tak £224,700.