Mazda MX-5 s hardtopom je targa, nie roadster

Mazda MX-5 je roadster, ktorý sa stal svetovým autom roka. A tiež mu pribudla nová verzia, ktorá už roadsterom nie je. Má predsa pevnú strechu. To by nebol až taký problém, veď pri tretej generácii NC to fungovalo bravúrne. Lenže ND je niečo iné. Nie je to roadster, ale RF.

So zavretou a otvorenou strechou pripomína skôr Porsche 911 Targa ako NC MX-5 s pevnou strechou. Pri otváraní elektromotormi (roadster treba manuálne) sa schová len stredná časť strechy nad posádkou. Aby bolo jasné, čo je RF, skratka znamená Retractable Fastback.

Stlačenie tlačidla vyvolá mechanický koncert. Otvoriť a zatvoriť sa dá do rýchlosti 10 km/h. Keď je vrch schovaný, tak je stále dostupný rovnaký objem kufra ako pri roadsteri.

Do ponuky sa s novou verziou dostane aj nová farba Machine Grey. Má byť prémiovou farbou a je vytvorená špeciálne pre tento model. Čo na to, že v červenej bude znova vyzerať lepšie?

Dvojliter a jedna-päťka Skyactiv-G budú aj v tejto karosérii. Do predaja sa dostane ako model pre rok 2017 už tento rok. A teraz si rovnakú strechu predstavte na Fiate 124. A naviac skúste porozmýšľať ako Taliani nazvú tento model so strechou, keď roadster nazvali Spider.