Maserati Quattroporte – Trochu iný tuning od Intercar

Talianska firma Intercar nie je veľmi známa. Je jasné, že nikto z bežných ľudí by jej svoje auto nezveril. Na to treba mať dostatočné zamestnanie. Peniaze sú tu jedna vec, druhou je reálne využitie auta.

Medzi modelu, ktoré okrem Quattroporte úpravca prerába patria Mercedes triedy E, Chrysler 300 C, Citroën C5, Mercedes Vito a dokonca niektoré základy nesú logo Ssangyong!

Čo by sa na nich dalo nájsť spoločného? Asi nič. Len, že prerobenie si neobjedná klasický zákazník. To zamestnanie, ktoré otvorí dvere k týmto kreáciam je pohrebníctvo. Všetky z áut prešli tuningovou kúrou, aby vedeli prepraviť nebožtíka aj s truhlou.

Zimomriavky na chrbte, ale Quattroporte so svojim osemvalcom je dôstojnou poslednou jazdou. Majiteľov pohrebných služieb určite bude zaujímať, že okrem bohatého presklenia je dôkladne spracované a miesto pre rakvu. Čalúnenie kožou, podsvietenie, všetko ako u Vladimíra v mauzóleu. Trochu morbídne, že?

Maserati je predĺžené na 6,6 metra a výška je v tejto forme 1860 milimetrov. Užitočný priestor dokáže schovať predmet s dĺžkou 2280 milimetrov a šírkou 820 milimetrov.

Samozrejme, auto má aj iné využitie. Gróf Drakula by ho mohol mať miesto limuzíny. Len najať šoféra a komfort cestovania bude nevídaný.