Mahindra Mini Xylo – Daihatsu Terios na curry

Indická automobilka Mahindra je jednou z tých, ktoré sa dovážajú aj na Slovensko. Mini  Xylo je formou malého SUV, ktoré našlo svoje korene v MPV Xylo.

Testovanie prebieha v severnej Európe, kde bolo prichytené. Sú to posledné testy pred oficiálnym predstavením na jar tohto roku.

Severná Európa dostatočne svojimi príjemnými teplotami dosahujúcimi menej ako mínus tridsať stupňov otestuje okrem iného aj pohonnú jednotku. Tou sa stal trojvalcový naftový agregát s výkonom 51 kW (70 k) a krútiacim momentom 160 Nm. V Indii je väčšinu času teplejšie ako v Nórsku a Švédsku, takže štartovanie v mrazoch môže byť zábava.

Aj napriek slovu mini v názve by malo kompaktné SUV poskytnúť miesto pre 7 cestujúcich. Skôr to teda bude 5+2, lebo v treťom rade bude miesto iba pre dve deti. Podľa fotiek sa dá predpokladať, že zadné dvere sa budú otvárať do strany, ako na dospelých SUV, vzhľadom na umiestnenie rezervy na kufor. Tá tam je asi kvôli tým dvom detským sedadlám vzadu, ktoré zabrali jej miesto.

Pohľad zboku ale prezrádza, že deti musia byť veľmi malé, aby sa vôbec dozadu vtesnali.

Keďže testovanie prebieha v severnej Európe, je veľká možnosť importu auta na starý kontinent. Alebo si Mahindra vybrala túto časť sveta, pretože v Rusku je to až extrémna zima?

Photo credits – worldcarfans.com