Kia modernizuje Carens a Soul

Parížsky autosalón je po Ženeve druhou najvýznamnejšou udalosťou v automobilovom svete v rámci Európy. Aj keď sa strieda s Frankfurtom. Aj Kia si pripraví domáce úlohy a predvedie facelifty Carensu a Soulu

Carens faceliftom získa krajšiu prednú časť. Nový nárazník, tigrí nos a iné hmlovky. Spredu stačí. Zozadu je toho ešte menej. Len rozdelenie prvkov vo svetlách zvýrazňuje charakteristickú líniu značky. Nové sú síce aj disky, ale to nie je tak šokujúce, majú priemer od 16 do 18 palcov. Vzorkovník bude obsahovať novú mystickú modrú farbu, ktorú automobilka ani len na obrázkoch nepropaguje.

V sedemmiestnom interiéri bude vládnuť bud béžová, alebo čierna. V strede prístrojovky bude buď 7, alebo 8-palcový displej. Podľa výbavy bude mať aj navigáciu a služby Kia Connected Services. Vždy však bude kompatibilita s Android Auto a Apple Car Play.

kia-carens-00

Modernizácie sa dočká aj Soul. Znova bude mať nový nárazník, iné otvory na prívod vzduchu, dvojité koncovky výfuku a nové 18-palcové disky. Aj vnútri je pár detailov, plus podpora smartfónov cez rovnaké kanály ako Carens.

Najväčšou novinkou je však nový motor. Agregát 1,6 T-GDi bude dosahovať výkon 147 kW (200 k). Spojený bude s novou sedemstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou. Stovka by tak mohla byť na tachometri do ôsmich sekúnd. Maximum sa dostane niekde k dvojstovke.

kia-soul-1