Kia K9 – recept na manažérsky sedan z kórejskej kuchyne

Kórejská značka Kia sa v posledných rokoch teší veľkej popularite. Jej produkty sa posunuli o obrovský krok vpred, čo sa dizajnu aj kvality týka, a sú veľmi zdatným konkurentom pre vozidlá európskych výrobcov.

Najnovším výtvorom so znakom Kia na kapote by mala byť veľká limuzína so stručným názvom K9, ktorá by sa po ukončení výroby Opirusu stala aj vlajkovou loďou značky. Táto novinka bola zachytená pri testovaní v náročných severských podmienkach, a tak si môžeme urobiť aspoň približný obraz o jej budúcom vzhľade.

K9 vychádza z podvozkovej platformy Hyundaiu Genesis v prevedení sedan, čo znamená zadný náhon a sľubné jazdné vlastnosti, ktoré by mohli potešiť aj športovo založených vodičov.

Ponuka motorov by mala byť tiež zhodná s Genesisom, čo však vôbec nie je na škodu. Znamená to totiž, že základom bude 3,8 litrový šesťvalec s viac než dôstojnými parametrami 248kW/337 koní. Na výber budú ďalšie dve pohonné jednotky, ktoré budú mať ešte o dva valce viac. Potentnejšia z nich by mala disponovať výkonom až 320kW/435 koní a objemom 5 litrov.

(Zdroj fotografií/Photo source:www.worldcarfans.com)