Kalašnikovom na Teslu

Nie, nebude to konšpirácia o tom, ako na Nicola Teslu niekto zaútočil kalašnikovom a následne zomrel. Nech to znie akokoľvek neuveriteľne, ruský výrobca zbraní Kalashnikov mieri na Teslu. Mieri na ňu nie samopalom, ale elektromobilom.

Kalashnikov CV-1 je názov tohto stroja, ktorý je odetý do retro kabáta v štýle starého Moskvitchu Izh kombi. Neukázal sa na žiadnom autosalóne, ale na zbrojárskom festivale Army 2018 v Moskve a to s útokom na Teslu sme si nevymysleli my. Tvrdia to samotní predstavitelia značky. Hovorkyňa Sofia Ivanova bola teda novinármi požiadaná, aby vysvetlila konkrétne oblasti, v ktorých tento ruský koncept prekonáva svojho amerického konkurenta. Bohužiaľ, žiadna odpoveď z nej nevypadla.

Aby sme tomuto svojskému vozidlu iba nekrivdili alebo si z neho nerobili srandu, treba uznať, že jeho výkon 220kW/295 koní pôsobí ako úctyhodný. Na svedomí ho má 90-kWh batéria s dojazdom 350km. Zrýchlenie z 0 na 100km/h za šesť sekúnd je skvelým údajom, lenže Tesla je na tom lepšie a tak ani toto nebude oblasť, v ktorej by ju Kalashnikov predbehol. Tesla sa teda konkurencie určite báť nemusí, reči o jej prekonaní pôsobia dosť komicky. Tomuto konceptu sa však nedá vytknúť nedostatok originality a štýlu a pár záujemcov o takúto vydarenú kuriozitu by sa určite našlo.