Jon Olsson zase predviedol ďalšie šialené auto

Čo spravíte s novým Rolls-Royce Wraith? Budete na ňom jazdiť predsa a nebudete s ním nič robiť, veď ste si ho našpecifikovali podľa seba. Ale Jon Olsson je zjavne iná sorta. Po ultraširokej RS6tke od Audi s výkonom takmer 1000 koní, monopostom Rebellion R2K prichádza s ďalšou šialenosťou.

Wraith je odetý do jeho vlastného kamuflážneho fóliovníka. A má prídavné svetlá v maske a na strešnom nosiči. Teda skôr ako nosič sa tej kreácii hodí názov záhradka ako bývali kedysi na stodvackách Škodovkách. Okrem prídavných svetiel záhradku okupujú aj karbónové surfy s pohonom. Každý váži 18 kilogramov.

Veľké kupé stojí na 24-palcových diskoch Forgiato. Nižší je podvozok a LEDiek je fakt až príliš veľa. Lenže to nie je všetko. Zmenou prešiel aj 6,6-litrový motor V12 pod prednou kapotou. George, ako auto zainteresovaní volajú, šlo po úpravu do holandskej firmy Absolute Motors. Tá vlastne robila všetko, aj záhradku.

Po novom má agregát výkon 596 kW (810 k) a krútiaci moment 1138 Nm. Nárast predstavuje 137 kW (186 k) a 268 Nm. Čo sa vlastne udialo známe nie je, ale je jasné, že trochu prispel aj nový výfukový systém s logom Quicksilver.