Jeep Compass 2021 mieri do showroomov

Model Compass od amerického Jeepu sa pre modelový rok 2021 predstavuje v inovovanej podobe. Taktiež bude európskejší než hocikedy predtým , keďže sa bude vyrábať v talianskej továrni v meste Melfi, ktorá patrí koncernu PSA.

Základným pilierom inovovaného Compassu je úplne nový, 1.3 litrový benzínový turbomotor s výkonom 97kW/130 koní. V základe poháňa síce iba predné kolesá, ale príplatková možnošť pohonu všetkých štyroch v ponuke nechýba. Kto by chcel naftu, má možnosť siahnuť po 1.6 litri s výkonom 85kW/120 koní  a 320Nm.  Tento motor je ale k dispozícii iba s pohonom prednej nápravy a šesťstupňovým manuálom. Oba motory majú relatívne skromný výkon a preto najzaujímavejšou a najsilnejšou pohonnou jednotkou je nový plug-in hybrid 4xe, ktorý ale príde na trh až koncom roka. Ten bude mať dve výkonové verzie so 190 alebo 240 koňmi. Oproti základným motorom celkom šok. Obe verzie využívajú pohon 4×4.

Pre doplnenie uveďme, že všetky Compassy budú dostupné v piatich stupňoch výbavy. Ide o Sport, Longitude, Mighty Eagle, Limited a S. Verzia S je ale veľmi špeciálna a to najmä preto, že aj keď používa 1.3 litrový benzín so základnými 130 koňmi, v tomto prípade je naladený na slušných 150. Všetky Compassy naviac dostanú šesť nových farieb aj diskov kolies, rovnako ako plejádu asistenčných systémov ako varovanie pred kolíziou či výstrahu pri opustení jazdného pruhu.

Ceny zatiaľ nevieme, nový Compass ale pôjde do predaja už v priebehu pár týždňov.