Jedinečná šanca zahliadnuť Sweptail od Rolls Royce

Rolls Royce Sweptail, to je názov najdrahšieho nového auta aké kedy bolo vyrobené. Žiadne Bugatti, ale Rolls Royce je s cenovkou závratných 13 miliónov amerických dolárov tým Autom s veľkým A. Nejde o úplnú novinku, keďže oficiálne predstavenie sa udialo už minulý rok. Počet kusov týchto áut sa však dá zrátať na prstoch a tak každá možnosť vidieť ho naživo je veľkou udalosťou.

Sweptail sa najbližšie ukáže na podujatí Concours of Elegance v britskom Hamptone, ktoré sa bude konať od 31. augusta do 2.septembra. Dvojsedadlové kupé je výnimočné najmä extravagantným zadkom inšpirovaným slávnym modelom z tridsiatych rokov, ktorý sa nazýval Boattail Speedster. Zadné sklo plynule prechádza do presklenej strechy a vytvára tak nádherný celok ktorý skutočne pripomína luxusnú jachtu. Lakovaná drevená “paluba” pod sklom je toho dôkazom. Toto auto je umeleckým dielom, čo je holý a nepopierateľný fakt. Dvanásťvalec s objemom 6.75 litra a výkonom 453 koní by celkom isto nemal problém potiahnuť ani menšiu jachtu.

Zdá sa však, že Sweptail nebude mať v Hamptone všetku slávu iba pre seba, vystavený tu totiž bude aj úplne posledný kus Aston Martin Vanquish Zagato Speedster. Malý výlet do Anglicka teda môže byť pre niektorých z vás veľmi príjemnou a netradičnou alternatívou k neskoršej letnej plážovej dovolenke.