Hyundai predstavil koncept Veloster N

Športové modely N majú v portfóliu Hyundaiu už pevné miesto a Veloster je jedným z nich. Na autoshow SEMA v Las Vegas ale Hyundai predstavil koncept Veloster N Performance v ešte agresívnejšom kabáte.

Pod kapotou má dvojliter s 275 koňmi ktorý poznáme aj z i30N. Novinkou je ale výfukový systém bez katalyzátora od Capriso. Úplne nový je aj agresívny bodykit a podvozok. O tlmenie sa postarala firma H&R, 19″ disky sú od OZ Racing a stabilizátory od Daewon Steel. Obutie Pirelli P-Zero Corsa je ideálne na okruhové jazdenie. Je nutné povedať, že aj vizáž tohto konceptu sa veľmi podarila. Veľké krídlo a masívny difúzor akoby odkazovali na rallyový špeciál i30 WRC. Karoséria je šedo-čierna s červenými linkami, čo pôsobí poriadne zlovestne. Nové sú karbónové prahy aj podnárazník či malý nasávač vzduchu na kapote.

Interiér je čierny s akcentmi oranžovej, nechýbajú karbónové obklady a skvelo vyzerajúci alcantarový volant. Chvalabohu, je tu aj manuálna prevodovka. Sedadlá sú od renomovaného Sabeltu. Pri pohľade na koncpet Veloster N Performance konštatujeme, že by nám vôbec nevadilo, ak by sa v takejto podobe dostal aj do sériovej produkcie. Na rozhodnutie Hyundaiu si však ešte budeme musieť nejaký čas počkať.