Genesis má namierené medzi SUV

Genesis je presne tá časť Hyundaiu, ktorá sa utrhla od materskej automobilky. Prístup je podobný ako zvolila značka DS, alebo dávnejšie Lexus a Infiniti. Ešte pod pôvodnou značkou však bol Genesis veľmi podareným luxusným autom.

Po novom sa rozbehne aj do terénu. Naznačuje to koncept GV80. Koncept je poháňaný palivovými článkami. Ale ak chce automobilka na trh SUV preniknúť, musí predviesť aj tradičnejšie druhy pohonu. Predstavitelia Genesisu hovoria stále o futuristickom druhu pohonu. No, sme zvedaví.

Hlavná téma je však dizajn. Genesis prezentuje štýl „atletickej elegancie“, ktorý už predstavil pri modeli G90. O tvaroch by sa dalo niečo napísať, ale kľudne si ich radšej pozrite v galérii. Koncept má samozrejme všade LEDkové svetlá, obrovské kolesá sú tiež viac ako budú niekedy v sérii a kamery miesto spätných zrkadiel sú už celkom klišé.

Celkom príjemným prekvapením je interiér. Oranžovočervené kožené čalúnenie dopĺňajú prvky zo sivej kože. Lenže stred prístrojovej dosky, kde je bežne drevo, je tiež čalúnený, látkou rovnako ako stred volantu. Akosi to vyvoláva dojem podobný ako v amerických krížnikoch ciest zo šesťdesiatych rokov. Veľkorysé, luxusné, proste miesto, kde chcete tráviť čas.

Takže SUV bude, otázka zostáva len, ako sa zmení od konceptu a kedy sa dostane do ponuky.