Zápis po novom, alebo funglovka Nissanu Note

Začiatkom septembra tohto roka sa v Japonsku začne predávať kompletne nová generácia malého Nissanu Note (z angličiny zápis). Už ten, čo je stále u nás na trhu sa nám celkom pozdával, ale novinka ho dizajnom zatieňuje. Vychádza totiž z veľmi pekného konceptu Invitation, ktorý zažiaril na autosalóne v Ženeve tento rok.

Model JDM (Japan Domestic Market) je akýsi dynamickejší. Zovňajšok teda na výbornú. Vo vnútri sú vraj tvrdšie plasty, čo by niektorým jedincom mohlo spôsobiť nevoľnosť, veď to nie je ako v ospevovanom koncerne. Ale až priamy pohľad ukáže reálnu situáciu. Vo výbave bude figurovať automatická klimatizácia a GPS navigácia.

V domovine, v Japonsku sa o pohon postarajú dva motory. Preplňovaný trojvalec nazvaný HR12DRR (Dig-S) a HR12DE. Podľa názvu sa dá usudzovať, že objem bude 1,2 litra.

Pôvodný Note bol celkom úspešným modelom. Veď od roku 2005 sa ich predalo až 940 000 kusov. Časom sa nový Note dostane aj na európsky trh, pričom výzor by mal zostať rovnaký. Bude pekne podkurovať Honde Jazz.