Ford Mustang už pozná kompletný slovenský cenník, Dark Horse nechýba

Aký je, podľa vás, najdostupnejší automobil s motorom V8 na našom trhu? Myslím tým medzi novými vozidlami. Určite je to Ford Mustang. A ten prichádza s celým cenníkom aktuálne do ponuky. Mustang bude mať základnú cenu 59 900 €. A už v nej máte spomenutý osemvalec, ale aj bohatú výbavu. Čo obsahuje?

Základná výbava GT, ktorá bude u nás stáť na začiatku ponuky bude predvádzať motor V8, manuálnu prevodovku a pohon zadnej nápravy. Ale tiež bude mať zaujímavú výbavu. Kým kupé predvedie 8 airbagov, kabriolet bude mať iba 6, kvôli absencií strešných. Ďalším zaujímavým prvkom bude armáda asistentov, z ktorých treba spomenúť napríklad inteligentný adaptívny tempomat schopný prispôsobiť rýchlosť danému rýchlostnému limitu v oblasti, alebo tiež profilu trasy.

Informačno-zábavný systém SYNC 4 bude využívať 13-palcový dotykový displej a pred vodičom bude ďalší 12-palcový displej bez dotykových funkcií, ale s možnosťou výmeny grafiky podľa konkrétneho jazdného režimu. Bezdrôtové pripojenie Android Auto a Apple CarPlay je asi už samozrejmosťou a Ford verziu okorenil aj o 12 reproduktorov systému Bang and Olufsen. Do auto sa dostanete bezkľúčovo a bezkľúčovo aj naštartujete. Štandardom pre Mustang GT budú športové brzdy Brembo schované za 19-palcovými zliatinový mi diskami.

Toľko ku kupé. Kabriolet ponúkne vlastne to isté, ale bude stáť o 4 600 € viac. Ak by ste chceli niečo špeciálne, tak Ford ponúkne verziu California Special za príplatok 2 550 €, pričom pribudne čierna maska chladiča, vonkajšie pruhy a doplnky California Special a zatmavené predné svetlomety.

Ak by ste chceli niečo iné, môžete zvoliť balík Nite Pony, ktorý je, na rozdiel od California Special, dostupný aj pre kupé. Tiež príde s temnou témou a bude za príplatok 1 350 €. Ale rozhodne si zvoľte za 2 390 € podvozok Magneride, ktorý adaptívne reaguje na zmeny v povrchu vozovky a monitoruje stav a nastavenie až 1000-krát za sekundu. Ak by ste chceli automat, tak ten je pre kupé za 3 500 € a pre kabriolet za 3 400 €.

Na Slovensko však príde aj výkonnejšia verzia Dark Horse, ktorá bude mať 334 kW (453 k) a s manuálnou prevodovkou Tremec bude stáť 72 300 €. S automatom bude za 75 500 €. Celkovo sa odlíši v inom prednom nárazníku, v štandardnom použití adaptívnych podvozkových elementov a v zadnom spojleri zvonka. Pribudnú aj odznaky Dark Horse a športové pruhy na kapote. Vrcholný Mustang u nás bude stáť na 19-palcových zliatinových diskoch v tmavom odtieni s pneumatikami Pirelli P Zero. Výfuk so 4 koncovkami Mustangu uľahčí vyfukovanie. Do interiéru sa zase nasťahujú pásy vo farbe Indigo Blue.

Tak čo, chcete ho? Stále je výbornou ponukou za veľmi rozumnú cenu. Veď už základné GT s manuálom dokáže vystreliť na stovku za 5,3 sekundy.