Fiat 500 – Malý Fiat 500 narastie

Nie je žiadnou novinkou, že Američania majú radi veľké veci, taký Big Mac tiež asi nevznikol len tak náhodou. Tejto skutočnosti sú si dobre vedomí aj vo Fiate, a tak sa za účelom zvýšenia predajnosti malého modelu 500 na tamojších trhoch rozhodli použiť ovsedčený recept zväčšovania.

Keďže predajné čísla tohto štýlového retro modelu na amerických trhoch naplnili pôvodné očakávania iba z polovice, Fiat sa rozhodol, že v týchto končinách začne ponúkať aj verziu kombi. Najväčším konkurentom „päťstovky“ je MINI, ktoré už dlhší čas ponúka aj verzie Clubman a Conutryman. Ak chce Fiat úspešne čeliť takejto konkurencii, musí sa teda logicky tiež snažiť osloviť širšie spektrum zákazníkov.

Šéf Fiatu Olivier Francois potrvrdil informáciu ohľadne plánovanej výroby 500 kombi a dodal, že táto novinka sa predstaví na tohtoročnom autosalóne v Ženeve.

Do predaja sa toto kompaktné kombi dostane zhruba na začiatku roka 2013 a svoju históriu začne písať na americkom kontinente. Následne by sa však malo začať predávať aj v Európe.  Tešiť nás môže aj to, že sa nezabudlo ani na športový model Abarth, s ktorého produkciou automobilka tiež počíta.