DS4 Racing so športovými ambíciami sa predstaví v Ženeve

Na verejnosť prenikli prvé informácie, týkajúce sa väčšieho brata Citroenu DS3 Racing, ktorý bude vychádzať z modelu DS4. Predstaví sa už o pár dní, na autosalóne v Ženeve.

Ako už z názvu vyplýva, vozidlo je dielom športového oddelenia Citroen Racing. Svetlá výška je oproti sériovému modelu znížená o 35mm, naopak, do šírky verzia Racing o niečo podrástla. Vpredu sa jedná o 55mm, vzadu dokonca až o 75mm. Agresívny vzhľad podtrhuje predný spojler či difúzor vzduchu na opačnom konci „dé-es štvorky“ . Šedý lak karosérie pôsobí omnoho decentnejším a dospelejším dojmom, než divoká, oranžovo-čierna kombinácia, ktorá je typická pre menšieho brata DS3 Racing.

A dospelejšia je rozhodne aj pohonná jednotka! Teda, najmä jej výkon. V Citroen Racingu dokázali vďaku turbu vypumpovať z malého, iba 1.6 litrového štvorvalca, výkon úctyhodných 191kW/256 koní. Ten je prenášaný na predné kolesá. Mimochodom, keď je reč o kolesách, tie majú na túto triedu vozidiel až nezvykle veľký rozmer 19“. Týmto megalománia nekončí, brzdové kotúče majú totiž priemer až 380 mm.

To je zatiaľ všetko, čo Citroen k svojmu novému modelu prezradil. Ďalších informácií sa dočkáme už čo nevidieť v Ženeve.