Do Európy prichádza BMW X2 xDrive25e PHEV

Na európsky trh prichádza ďalšia verzia plug-in hybridného crossovera. Tou je kompaktné mníchovské BMW X2 xDrive25e PHEV, ktoré sa začne predávať už v júli.

Celkový výkon pohonnej jednotky tejto X2 je slušných 162kW/217 koní a 385Nm, ktoré sú posielané na všetky štyri kolesá vďaka tradičnému xDrivu. Celá pohonná jednotka sa skladá z 1.5 litrového benzínového trojvalca, ktorý poháňa prednú nápravu. Tú zadnú ma na starosti elektromotor. Samotná batéria poháňajúca elektromotor je uložená pod zadnými sedadlami a jej kapacita je 10kWh. V praxi by teda X2 mala byť na čisto elektrický pohon schopná prejsť takmer 60 km. Aerodynamike je podmienené aj nastavenie tlmičov a svetlá výška hybridnej X2 je o 10 mm nižšia než v štandarde. Hybrid je možné spoznať aj podľa chýbajúcich hmloviek v prednom nárazníku. LED svetlá ale zostávajú, rovnako tak základné 17″ disky kolies. 

Jazdná dynamika tejto X2 vyzerá tiež veľmi obstojne, veď na stovke by mala byť za 6,8 sekundy. Maximálka je ale iba 195 km/h. Zaujímavosťou je, že automatickú klimatizáciu je možné ovládať prostredníctvom aplikácie v smartfóne. Ako to už u hybridov býva, batéria mierne redukuje kapacitu batožinového priestoru a X2 xDrive25e PHEV nie je výnimkou. Jeho objem v tejto verzii je 410 litrov, čo je o 60 menej ako v prípade štandardnej. Cenník tejto novej motorizácie zatiaľ nepoznáme.