Dacia zaradí do ponuky odolné kombi

Dacia rozširuje ponuku modelov Stepway. Po Dokkeroch, Sandere a Lodgy ponúkne rovnakú verziu aj pre kombi Logan MCV. V zásade teda za cenu lepšieho exempláru Audi Allroad z prvej generácie a 15 rokmi môžete mať úplne nové auto so zárukou.

Logan MCV sa do sekcie Stepway zaradí najmä cez plastové lemovanie spodnej časti. Kolesá sú tiež špecifické, ale najdôležitejšia zmena je zvýšenie svetlej výšky o 50 milimetrov. Takže vozidlo s obrovským kufrom s objemom 573 litrov budete môcť zaparkovať aj oproti obrubníku.

Interiér je tiež špecifický pre Stepway. Teda vlastne špecifické sú poťahy s nápisom na operadle predných sedadiel. Inak sa toho oproti modernizovanému Loganu bez vizuálnych terénnych ambícií veľa nezmenilo. Ale to nevadí. Veď predsa má rovnaký štvorramenný volant.

Pre Logan MCV Stepway bude v  ponuke 0,9-litrový benzínový trojvalec a 1,5-litrové naftové dCi. Oba motory ponúknu 66 kW (90 k), ale naftový bude mať viac krútiaceho momentu. To je logické. Prevodovka bude zase v oboch prípadoch mať 5 stupňov.