Dacia predala na Slovensku už 25 tisíc áut

Novodobá história značky Dacia sa začala s príchodom modelu Logan v roku 2004. Od jedného modelu sa rozšírila ponuka o Sandero, Duster, Dokker a Lodgy. Súčasnosť znamená druhú verziu druhej generácie ako Loganu, tak Sandera, facelift Lodgy a Dokkeru, ale aj postupné čakanie na nový Duster. Ten súčasný zatiaľ dostal dvojspojkovú automatickú prevodovku.

Na slovenskom trhu sa značke podarilo prekonať zaujímavé číslo. V januári 2017 šiel slovenskému zákazníkovi automobil s poradovým číslom 25 tisíc na trhu. Najpredávanejším modelom je Sandero s 6678 kusmi, ale nasleduje ho Duster, ktorý zvolilo 5866 zákazníkov.

Rok 2016 sa niesol v znamení nárastu predaja o 17,51 percenta. Z pohľadu trhového podielu to je 4,23 percenta a Dacia bola ôsmou najpredávanejšou značkou na trhu. Do súkromného vlastníctva putovalo až 44,5 percenta predaných Dacii.

V roku 2016 sa darilo aj v európskom meradle. V októbri automobilka dodala vozidlo s poradovým číslom 4 000 000.

Prehľad úspechov v roku 2016 (Európa):

Európa: Dacia predala celkovo 415 010 vozidiel, zvýšila tak predaj o 10,8%. Sandero skončilo na 4. mieste v segmente B a Duster na skvelom 2. mieste v segmente C v oblatiretail.

Francúzsko: predaje značky narástli o 12,1% na 112 111 vozidiel, pričom model Sandero sa dostal na úžasné 2. miesto na trhu maloobchodných zákazníkov.

Taliansko: značka dosiahla rekord s 52 272 predanými kusmi.

Poľsko: rekord padol aj v u našich susedov, kde značka predala 19 275 vozidiel a zvýšila tak predaje o 29,3%.

Švajčiarsko: míľnik dosiahla Dacia aj vo Švajčiarsku, kde zvýšila predaje o markantných 39,9% a dosiahla trhový podiel 2,2%.

Dacia nebude spať na vavrínoch a aj rok 2017 prinesie novinky:

„Dacia má na Slovensku stále viac spokojných majiteľov. Slovenskí zákazníci si plne uvedomujú, že ide o dobrý nákup – kvalita za dostupné ceny.“ hovorí Peter Slánský, country marketing manažér.„Sme veľmi radi, že aj na našom trhu sme už mohli potešiť slovenských zákazníkov ponukou vynovených modelov Dacia Sandero, Logan a Logan MCV.Nový exteriér, interiér, technológie a kvalitnejšie materiály a to všetko za nezmenenú cenu! Naviac, čoskoro bude dostupný aj všeobecne obľúbený Dacia Duster s dlhoočakávanou dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC. Sme si preto istí, že ofenzíva značky Dacia bude pokračovať aj tento rok“.