Crossover pre každého, aj pre Audi A1

Audi rozširuje paletu crossoverov. A to každú chvíľu. Aktuálne tento štýl prenikol aj ku najmenšiemu modelu A1. Terénne vyzerajúca verzia sa bude volať Citysurfer. Nie, vlastne Citycarver. A nebude mať štvorkolku, lebo tu nejde o terén samotný, ale o štýl a obrubníky. Allroad to však nie je.

Okrem plastových prvkov karosérie bude mať Citycarver aj inú masku chladiča, aby vyzeral viac ako Q modely automobilky. A tiež má vyššiu svetlú výšku. Pod tú sa nepodpisuje iba samotný podvozok, ale tiež disky kolies s obutými pneumatikami. Tie tiež pridávajú pár milimetrov a celkovo je nárast naozaj badateľných 35 milimetrov.

Vnútri sa zmenilo len pár detailov. Niektoré plasty môžu byť farebnejšie a výraznejšie a interiér môže mať balík S-line so spološteným volantom. Takže vnútri niečoho terénnejšie vyzerajúceho je volant, ktorý vyzerá športovejšie. Schrödingerova mačka, až kým sa nepozriete dnu. Pozeráte zvonka a vidíte ambície prechádzať cez šotolinovú príjazdovú cestu, ale neviete, či to bude vnútri tiež, alebo bude vnútri šport.

O motoroch Audi mlčí, ale nám je jasné, že minimálne 1,5 TSI s 110 kW (150 k) nevynechá. A tiež bude asi aj dvojliter s 147 kW (200 k), keď už máme ten S-line balíček.