Corvette už existuje 70 rokov, oslavuje limitkou

Corvette sa veľmi zmenila. A to nehovoríme len o tom, že ôsma generácia má motor za vodičom. Stále je vlastne v strede, ale na opačnom konci. Druhá vec je, že už nemá označenie Chevrolet v označení. Je to už len Corvette a hotovo. Takže vznikla nová jednomodelová značka už jednu generáciu dozadu.

Teraz však Corvette oslavuje sedemdesiat rokov, za ktoré sa podarilo dostať na status ikony medzi americkými športovými autami. Špeciálna séria bude pre výbavu 3LT, nie pre základné, ale môžete si vybrať kupé aj kabrio a štandardné verzie a aj vysokootáčkovú verziu s masakrálnym zvukom, Z06.

Od ostatných verzií sa bude líšiť najmä zvonka. Kolesá čiernej farby budú mať červené lemy a za nimi budú červené brzdové strmene. K celku pribudla ochrana zadného nárazníka, ale aj obmedzená ponuka farieb. Sivo-čierna Carbon Flash alternuje s bielou White Pearl Metallic Tri-Coat. Ak chcete máte možnosť zvoliť aj pruhy cez celé auto. Pre bielu karosériu sivé, pre sivo-čiernu čierne.

V inteiréri je na niektorých miestach červené prešívanie, pásy sú červené, ale sedadlá majú bledú, až bielu kožu vraj keramickej farby. Na strednom reproduktore medzi sedadlami je pripomienka toho, že toto je ozajstná špeciálna séria. A rovnaké logo bude na zadnom okne.

Špeciálna séria sa objaví na trhu už neskôr tento rok, ale prvý kus bude vydražený v aukčnej sieni Barret-Jackson. O tom, či bude množstevne obmedzená táto séria nie sú správy. Skôr bude obmedzená obdobím výroby.