Čo si pre nás pripravuje Porsche?

Portál automobilemag.com prišiel so zaujímavými informáciami, súvisiacimi s pravdepodobným vývojom budúcej produkcie automobilky Porsche.

Poďme sa teda pozrieť, na čo sa v podaní tejto kultovej značky môžeme tešiť. Alebo aj netešiť. Na konci tohto roka by sa mal svetu ukázať nový krokodíl, teda Cayman, ktorý by mal prevziať pohonné jednotky zo súčasného Boxstera.

Rok 2013 by mal priniesť novú, alebo vlastne skôr faceliftovanú, Panameru. Jej styling bude oproti súčasnému modelu samozrejme pozmenený. Nové by mali byť nárazníky aj svetlomety. No, a hlavne, pribudnúť by mali aj tri úplne nové karosárske verzie. Kabrio, športové kombi typu „shooting-brake“ a predĺžená verzia. Čo k tomu dodať? Asi radšej nič. Alebo len dve slová. Kríza identity.

V tom istom roku by sa mal predstaviť ešte 918 Spyder, ale taktiež aj niečo z úplne iného súdka. Bohužiaľ. Crossover Macan, vychádzajúci z Audi Q5. Cayenne by mal podstúpiť omladzovaciu kúru a pribudnúť by mala aj jeho varianta kupé, ktorá by mala byť konkurentom pre BMX X6 či Mercedes MLC. To už však pozeráme do vzdialenejšej budúcnosti, konkrétne do roku 2016. O rok neskôr by sa mal do produkcie dostať model Pajun, predstavujúci menšiu verziu Panamery.

(Zdroj/Source:automobilemag.com)