Citroën C3 Picasso uvoľní miesto SUV C-Aircross

Citroën asi zanevrie v prípade C3 Picasso na praktickú karosériu MPV. Auto so štvorcovým tvarom zozadu končí. Nahradí ho niečo, čo sa skôr dá považovať za SUV, alebo skôr crossover. Tvary naznačuje koncept C-Aircross.

V Ženeve sa objaví spomenutý koncept, ktorý môže rozdeliť pozorovateľov na dva polarizované tábory. Ale to spravil aj facelift Škody Octavie. Dôležitým prvkom, okrem čŕt z Cactusu a najnovšej generácie C3 nejako zmizol stredný stĺpik. Dvere konceptu sa totiž otvárajú proti sebe.

Ako každý koncept, aj C-Aircross stojí na megalomanských kolesách, ktoré automaticky ničia komfort. Osemnástky budú robiť presne to, čo sedemnástky na Cactuse a C3. Aerodynamiku majú vylepšiť aj prvky na poslednom stĺpiku karosérie. A určite ste si všimli aj Airbumps. Lenže tie budú do série výrazne utlmené.

Vnútro je akési prázdne a čisté. Väčšinu ovládacích prvkov nahradil širokouhlý 12-palcový displej. Možno bude mať rýchlejšie reakcie ako všetko v koncerne aktuálne. Head-up Displej je celkom veľký a nepremieta na sklo, ale na stíhačkový plastík.

O koncepte nie je známe aký bude mať motor, ale predpoklad je, že v rámci zelenosti a udržateľnosti rozvoja by to mohlo byť niečo alternatívne ku fosílnym palivám.

A bude mať aj ConnectedCAM. Keď už je appka, tak musí.