Chevrolet dovezie Camaro ZL1 1LE aj k nám

Camaro je výborné auto, to sme zistili už v teste a dokáže dokonale sekundovať najnovšiemu Mustangu. Lenže niektoré pikošky sa k nám nedostávajú. Napríklad Shelby pri Mustangu. Avšak niekoľko kusov Chevroletu Camaro v špecifikácii ZL1 1LE má uzrieť aj naše cesty.

O potenciále dovozu sa zmienil Unitedcars v Prahe. Vraj chce pár kúskov umiestniť aj do Českej republiky a na Slovensko. Plán je vybojovať 5 kusov. My len budeme držať palce.

Verzia 1LE je zameraná na handling a je dostupná aj pre slabšie motory. Pre ZL1 znamená okrem zníženia hmotnosti o 30 kilogramov aj nastaviteľný podvozok a nové disky. Majú o palec menší priemer, ale o palec väčšiu šírku. Veď obúvajú 325 milimetrové pneumatiky Goodyear Eagle F1 Supercar 3R. Komplet aj s aerodynamickými vylepšeniami sa na ukazovateľoch preťaženia môže objaviť až 1,1 G. Kombinácia pneumatík a diskov ušetrila v každom rohu 1,5 kila.

Camaro ZL1 1LE na testovacom okruhu Milford Road Course dalo dole tri sekundy oproti ZL1 bez balíka 1LE. Motor je ešte ostrejší LT4 V8 s výkonom enormných 478 kW (650 k). To bežne stačí na maximálku cez 300 km/h. Zaujímavosťou je, že Camaro má s takýmto výkonom stále manuál so systémom vyrovnania otáčok pri podraďovaní.

Pozrite si aj porovnávací test Mustangu V8 a Camara V8!