BMW M5 od Hamannu má zrastené obočie

Rozmýšľali ste niekedy, ako by vyzeralo auto, ktoré by malo zrastené obočie? Už nemusíte! Námahu ušetril nemecký úpravca Hamann. A na svoju nevkusnú úpravu spravil na novom BMW M5 F10. V sérii pekné auto sa dostalo na veľmi šikmú plochu toho, čo sa ešte dá zniesť. Postupne z nej však padá a podľa obrázkov to vyzerá, že auto bude vhodné maximálne pre Stevieho Wondera, či Andreu Bocelliho.

Model s názvom Hamann Mi5Sion vyzerá desivo asi z každého pohľadu. To zrastené obočie spredu je len jedným prvkom. Obrovská roztvorená tlama tiež neveští nič dobré. Kolotočiarske ledky okolo bočných nasávacích otvorov sú spredu len korunou, povedzme že, výstrednosti. Kým nad bočným pohľadom sa ešte dá mávnuť rukou a označiť ho za stráviteľný, zadok znova útočí. Krídlo nad oknom, na kufri, akoby to bolo lietadlo. Zatmavené zadné svetlá sa už tiež nenosia. A difúzor? Kde sa podel obligátny karbón? Lakovaná červená časť pôsobí, akoby ju niekto dodatočne v garáži nastriekal. Ale čo poteší sú oterové lišty, alebo aspoň tak vyzerajú čierne prvky na nárazníku pod svetlami.

Ešte nemáte dosť? Pozrite si interiér. Červeno-modrá kombinácia sa dá nájsť asi iba na lentilkách. Dalo by sa argumentovať farbami, ktoré sú na znaku ///M a keby bol interiér v čierno-bielej kombinácii, vyzeral by celkom dobre. Ale takto?

Auto sa predviedlo v Dubaji na akcii Auto Trader Live, ktorý je výstavou luxusných áut. Jediné šťastie je, že ich bude iba 10 kusov. Cena tohto „skvostu“ sa dostala na 235 000 amerických dolárov, čo je 181 500 eur. My by sme však nejakých 65 000 ušetrili a kúpili si obyčajnú M5. Alebo by sme šli ešte ďalej a vybrali by sme si sériové BMW M5, model E39.

Photos by Hamann/Patrick3331