BMW i3s vyzerá športovejšie a má viac výkonu

BMW už dlhšie ponúka model i3. Ak neviete ktorý to je, tak ten, čo má síce veľké, ale úzke kolesá, je elektrický, prípadne s range extenderom a s neviditeľnými zadnými svetlami, keď sú vypnuté. Vlastne je asi najšpecifickejším elektromobilom, aký je v ponuke, teda aspoň v tejto veľkosti.

Novinkou v ponuke bude verzia i3s. Športový elektromobil? Kto to kedy videl? Už základná i3ka je trochu vylepšená pre modelový rok 2018. Má štandardne LEDkové predné svetlá a do vzorkovníka pribudli dve farby, červená metalická Melbourne a modrá, tiež metalická, Imperial. Štandardná verzia má byť vizuálne širšia, vďaka zmeneným tvarom prednej časti.

Ale i3s je tým správnym. Predok ťaží z čiernej časti nárazníka a naozaj vyzerá športovejšie. Lenže to nie je všetko. Verzia i3s nie je iba o vzhľade. Rozchod kolies rozšírili konštruktéri o 40 milimetrov, čo určite pridá stabilitu a aj kolesá s priemerom 20 palcov sú o pol palca širšie. Stále budú vyzerať ako keby časť šírky chýbala, ale už to nebude také zásadné.

Najdôležitejším faktom i3s bude zvýšenie výkonu. Elektromotor bude dosahovať 135 kW (184 k) a 270 Nm. Oproti základu s 125 kW (170 k) a 250 Nm je to príjemné zlepšenie. BMW i3s je na stovke za veľmi zaujímavých 6,9 sekundy a maximum sa dostáva na hranicu 170 km/h. V každodennom svete by sa mal dojazd pohybovať okolo 200 kilometrov. Dostupný bude samozrejme aj Range Extender s výkonom 28 kW (34 k).