Bentley Continental GT Bavaria ako výstrelok šéfdesignéra

Bentley a Bavorsko k sebe na prvý pohľad vôbec nejdú, ale keď sa hlbšie zamyslíme, nájdeme spojitosť. Bentley totiž patrí do Volkswagen Group, rovnako ako Audi, ktorého centrála je v Bavorsku. A tento nemecký kraj je tiež rodiskom šéfdesignéra Bentley Stefana Sielaffa.

Kruh sa uzatvára. A teraz prečo to vlastne spomíname. Stefan Sielaff totiž navrhol limitku Bentley Continental GT kabrio nazvanú Bavaria Edition. Auto má byť poctou práve tomuto kútu Nemecka a ľahko rozpoznateľné je podľa exteriéru nesúceho sa vo farebnej kombinácii bielej a modrej. Biela je karoséria, modrá strecha. Rovnako na blatníkoch a hlavových opierkach sedadiel sú emblémy s bielo-modrou šachovnicou, ktorá evokuje bavorskú vlajku. V nej našlo inšpiráciu aj logo BMW. Predstavenie sa síce bude konať v mníchovskom showroome Bentley avšak auto bude ručne zmontované v anglickom Mullineri. Podľa neho sú zasa nazvané 22″ päťlúčové disky kolies s chrómovou povrchovou úpravou. Obklad prístrojovky je biely, rovnako ako prešívanie sedadiel. 

Celý čas hovoríme o edícii, keďže samotné Bentley ho tak nazvalo. Nie je to však úplne pravda, ide totiž o jednokusovú záležitosť. Taký malý dizajnérsky výstrelok Sielaffa. Na konci roka ale zrejme pôjde do dražby a jeho osud tak s najväčšou pravdepodobnosťou bude predstavovať zbierka nejakého veľmi bohatého zberateľa.