Automobilka DS bude mať reálne SUV

Automobilka DS sa odtrhla od Citroënu. Postupne rebrandovala viacero modelov. Teda všetky, ktoré boli s pôvodným označením DS a logom segmentu zo súkolia. Zmenili sa masky, zmizli pôvodné znaky automobilky. Úplne novým a prvým modelom samostatnej automobilky bude DS7 Crossback.

Stredne veľké SUV bude konkurovať Audi Q5 a Mercedesu GLC. Dobre, ak chcete, tak aj BMW X3 a budúcemu Volvu XC60. Nové SUV od DS berie všetky charakteritické prvky, ktoré majú ostatné modely. Maska s krídlami je fajn a zrkadlá sa na prvý pohľad zdajú malé, ale vrch má čierne lakovanie, takže sú reálne dosť veľké.

Vpredu možno príliš pripomína Audi Q7, ale inak je, najmä s oranžovou farbou veľmi pekným autom. Svetlá majú LEDky na všetky činnosti. Interiér však nepôsobí tak uhladene kvôli ostrým prechodom do veľkého displeja v strede. Inak sú línie celkom čisté.

DS7 príde s novou generáciou hybridného pohonu s celkovým výkonom 221 kW (300 k). Je kombinovaný s osemstupňovou automatickou prevodovkou, čo je pri koncerne posun vpred. Samotný spaľovací motor má 147 kW (200 k) a elektromotor ponúka 74 kW (100 k). Teda elektromotor nie je jeden, sú dva so sto koňmi spolu. Energia je uskladnená v 13 kWh batériách.

Výlučne na elektrickú energiu prejde 59 kilometrov po nabití z elektrickej siete. S nabíjačkou s 6,6 kW sú batérie nabité za dve a pol hodiny. Ak nechcete hybrid, tak máte na výber agregáty s výkonmi od 165 kW (225 k) po 132 kW (180 k). Počítame s motormi 1,6 THP a 2,0 BlueHDi. Ale možno DS prekvapí. Každý z motorov bude spojený buď so spomenutým automatom s ôsmimi kvaltami, alebo so šesťstupňovým manuálom.